← Wstecz | Drukuj

Adecco Poland / Oferta z dnia: 28/03/2014

O firmie

Adecco Poland Sp. z o.o. należy do międzynarodowej korporacji Adecco S.A. - światowego lidera wśród firm doradztwa personalnego, który posiada 7000 placówek w 60 krajach. W Polsce działamy od 1994 roku. Swoją wiedzą i doświadczeniem służymy w ponad 50 lokalizacjach na terenie kraju. W 2007 roku pracę dzięki Adecco Poland znalazło ponad 34 000 osób. Adecco Poland Sp. z o.o. jest Agencją Pośrednictwa Pracy (numer wpisu do rejestru 364/1a oraz 364/1b), Agencją Doradztwa Personalnego (numer wpisu do rejestru 364/2) oraz Agencją Pracy Tymczasowej (numer wpisu do rejestru 364/3).

Oferowana praca

Stanowisko: Welding Inspector - Finlandia
Nr ref.: WeldINSP/fin/4/14
Miejsce pracy: Turku / zagranica / Finlandia
Branża: Serwis / Technika / Montaż

Opis stanowiska

• Ensure that welding jobs are devoid of visual and structural defects (checking for cracks, spatter or undercuts)
• Check and ensure that the correct procedure is applied and that the proper equipment is used
• Set up mechanical testing appointments
• Generate new welding techniques
• Check welding specifications
• Writing up reports and follow-ups

Wymagania

• Suitable Technical education (for example Engineer\\\'s degree)
• Previous work experience in similar work positions
• Fluent English (French is a plus)
• Being able to understand blueprints and drawings
• Having good eye sight and physical strength
• Being observant and analytical
• Flexibility and problem solving
• Supervision and technical planning skills
• Good basic IT-skills

Oferujemy

• Interesting and stable job
• Competitive salary and benefits
• Professional development
• Contract of employment in accordance with the Finnish Labour Law
• Adecco Finland can assist on finding apartment
• Adecco Finland assists on all formalities connected with taking up a job in Finland: Help in registering with Finnish formalities, acquiring tax card, acquiring personal number, opening bank account

Forma kontaktu

Interested candidates are invited to send CV in Polish and English with the reference number at: barbara.stasiak@adecco.com

Dane firmowe

Adecco Poland
Kołłątaja
45-064 Opole
Email: barbara.stasiak@adecco.com